pátek 10. června 2011

Na počátku všeho byla kniha.

Jednoho březnového dne roku 2010 se u nás doma objevila kniha. Nevěnoval jsem tomu pozornost stejně jako spoustě jiných knih , které někdo přinesl z knihovny.
Kdyby knihu vrátily tak by se vlastně nic nestalo. Jenže stalo.
Začaly se ozývat výkřiky "hele on fakt vydržel běžet celou noc"
"on uběhl 100 kilometrů"  "ted čtu že běžel závod na 100 mil" "on dělá 200 kliku a sklapovaček denně" "tomu neuvěříš on běžel 200 kilometrů a pak zaběhl maraton"
A dost to je přece blbost, to je nesmysl, to přece nejde.

Já sotva doběhnu tramvaj a ještě se mi zkracují  vzdálenosti ze kterých je realné to stihnout. Vzpomínám na vojně jsem běžel 3km za 12minut protože sem  musel ale to bylo nadoraz. Nejdelší pochod jsem šel kolem 50km v letech kdy mi energie a hormony sříkaly ušima. Ale 100 km běžet a v kuse - NESMYSL !

Musím si  to přečíst v tom něco určitě bude . A s těmito pocity a znalostmi jsem se tedy pustil do čtení.
První kapitoly a ono se to dá číst. Je sice divnej ale je to možný.
Další kapitoly, on opravdu uběhl takové šílené vzdálenosti jako je 50kilometrů .
Nojo je vidět to běhá silou vůle  běhá víc než má natrénováno to nechápu. Běhá a hubne. Je celkem mladej.
Další a další kapitoly . On opravdu existuje člověk co dokáže uběhnout takovové vzdálenosti. Už chápu proč o něm vydaly knihu . :)) (krásné jak nevědomost může vést k mylným závěrům)
Konec. A jo dalo se to číst . Je to šílenec.

diagnoza : nakažen
"hele tati potřebuju boty já budu běhat" No jo nakazila se knížkou a ted blbne ale co lepší než aby seděla doma u kompu.
Začínam se trošku zajimat o věci okolo přeci jí nekoupim špatné boty . Nakonec vyrážíme do pasáže lucerna, krámek vypadá spíš jako sklad ale prodavač  zřejmě ví co prodává a dcera má nové  boty.

inkubační doba : bacil se šíří
Jeden dubnovej den 2010. Ručička na váze zase ukazuje víc. To je šílený jestli to takhle půjde dál tak můžu hodit věci na lezení do popelnice protože už mě ty ruce neunesou už teď pořádně bolej. Pár kilo dolu a lezu líp.
Červíček se zavrtává hloub a hloub.
Co ale s těma kilama .
Plavání né to né to neumim a hned se topim . I s lezením by to nešlo dohromady z toho bolej ruce.
Kolo, kdy, kam ve měste, dementi v autech, rakev, ne to mě bavi ale na trening pro mě je to špatný nápad.
Běh, no jo přečet sis knížku a taky blbneš ale ono je to vlastně to nejednoduší. Ono by to možná šlo.

příznaky: toxická otrava během   (a přitom stačilo málo všechny nakažlivé předměty odstranit)
Zkoumám vše co je na webu ,dcera půjčuje další knihy. Zjišťuji, že se na běháni používaj měřiče tepu a dokonce mají GPS .Ono to ale jde dát i do počítače přes USB. Užasná hračka. Já hračička a tyhle mašinky.
To je můj konec zamiloval jsem se. Hledám, nalézám a objednávám .

No a když už jsem měl toho garmina tak jsem si šel poprvé po mnoha letech zaběhat. :)

6 komentářů:

  1. Krasny zacatek! Je to evidentne vztah na dlouho, ne zadne flirtovani na jednu noc,:), rekl bych! Tak at vam to spolu dlouho vydrzi! 12:)

    OdpovědětVymazat
  2. 2 12 :) Diky jen si vzhledem k mé prvotní neznalosti věci připadám jako slušný pako :)

    OdpovědětVymazat
  3. Hezký roční bilanc. Navíc podpořený absolvováním Silvy. Tak ať to pohodově běhá i nadále.

    OdpovědětVymazat
  4. 2 ju To potěší. Ty ses taky pekně snažil a moc hezky si to popsal :)

    OdpovědětVymazat
  5. Krásný článek :o) Někdy je tak snadné se "nakazit" :o) Ať ti to běhá i nadále :o)

    OdpovědětVymazat
  6. diky jsem pocten že i ty jsi sem zavítal a budu se snažit :))

    OdpovědětVymazat