Vše je jen o číslech a velikostech k nim vztažených. Nedávno měl Honza svůj post také o oblíbených číslech. Ano 14 je jedno z mých čísel které mě neustále provází na každém kroku. 14 tka se ale vyskytuje opravdu často. Možná je to tím že to chci a sám si to více uvědomuji. No nakonec to není špatné číslo. Já sám si skromně říkám, že to znamená dvojitej Bond :))
Ale zpátky k těm velkým číslům a jejich měřením. Ono je to jenom V nás jestli kvůli těm číslům budeme brečet nebo se radovat :)
Vezměme si třeba příklad a to čas za který uběhnu nějaký závod. Taky platí čím menší čas tím lepší . Ale to přece není pravda když už sem v nějakém závodu a mnohdy si za něj i zaplatím tak si ho chci patřičně užít. A já si ty závody umím užívat dokonce i víc jak 2x tolik než někteří černoši :))
Samozřejmě to má i své nevýhody . Dost často se na nás vychutnávače na občerstvovačkách nedostane protože prej se banány rychle kazej :)
Nebo vemte si nějakou uběhnutou vzdálenost tady platí že čím více tím lépe. Onehdá jeden psal že dokonce běhá do práce 90km a to prý žádný týden nevynechá. Ale vemte si kolik ho to stojí času než se unaví, kolik vody a jídla není lepší být unavený téměř k smrti žízní po nějakých 20ti kilometrech :)) a jit v klidu do hospody ??
Proč tady pořád píšu o těch číslech no proto abych nemusel brečet na uplynulým víkendem :))
Plán byl jasnej vlastně jako vždycky:) Něco delšího :) Počasí celkem přálo. Vstávám skoro do slunného dne. Ještě oškrábat hubu kvůli lepší aerodinamice (případně běžkyním:)))) a jde se - tedy běží.
Jenže taky se vám stává že jste vždy první u nějaké té domácí havárie ?? A nikdo o ničem neví ?? Mě jo a podezdřele často. Dnešní ráno to byl strženej kouhoutek na horkou vodu . No nejsou lidi tak nezbejvá než zaběhnout do železařství a škody napravit :))
Nebudu zdržovat v 10.00 zase vše vypadá že funguje a já se chystám ven. No nohy se tvářej divně mrchy. Volím radši trasu ze které se dá různě vracet podle potřeby . Dobře dělám.
Začátek dobrý snad to pujde . Na 6km míjím odbočku na 12km tak málo to ne to by se mi smály :) Na 9km to dneska nejde takže zatáčím holt si dneska užiju jen 16-17km :(
Užiju a opravdu užil. O maratonské zdi sem četl hodně a nikdy jsem jí nezažil protože sem maraton nikdy neběžel. Dokonce někteří maratónci ji ani nezažijou :( Prý přichází po 30tém km. Ale proč běžet tak daleko.
Dnešní den mě nějaká (neříkám že to byla maratonská) zeď praštila do hlavy a to na 14 tém kilometru. Zase ta čtrnáctka :)) Nevím co se to stalo co se kde vypnulo ale najednou jako kdyby někdo něco rozbil (zase?) a dál to nešlo. Nepomohly ani hesla znalců, že síla se rodí na bolavých nohách :)) pomohl jen indián a ještě děsně pomalej. No nebudeme brečet ale radovat se :) Někdo musí běžet hodně daleko aby to zažil ale my znalci víme že,
"Někdy stačí málo"
Takže MSF a užívejte si i zmála :)

Malo je nekdy vice :) Ale dvojitej bond me dostal :)) s0c
OdpovědětVymazatMoc hezky, taky me dostal ten dvojitej bond, protoze ja casto doma taky rozdeluju den, jestli se mi podarilo jit spat pred bondem (tedy pred 0:07) nebo az po nem..:)
OdpovědětVymazatAle nic si z toho ndelej, kazdej ted bojuje s ruznymi problemi, ze d se da zbourat:).. ale vsak to proberem v restauracnim zarizeni.. MSF! 12:)
Vidím že i někdo další řeší optimalizační problém Jak rychle běžet závod, abych si to za svě peníze co nejlépe (čti nejdéle) užil, ale přitom aby občerstvovačky nebyly úplně vyžrané. Mně se nejvíce osvědčilo vybírat takové závody, kde je zaručená vysoká kvalita občerstvovaček až do konce, pak je možné se kochat až do výše startovného a/nebo časového limitu.
OdpovědětVymazatDiky všem :)
OdpovědětVymazatJinak k těm občerstvovačkám vychází mi že delší závody jsou výhodnější co se limitu a počtu občerstvovaček týče :))
Kazdy ultra vi, ze s delkou zavodu pocet obcerstvovacek roste linearne, ale cena zavodu logaritmicky ... k tomu ten hodo-bozovej limit na dokonceni vhodny i pro rychle chodce ... :))) ... z cehoz vychazi minimalne Krakonosova Stovka ... uzijes si to, ani nebudes vedet jak :)))
OdpovědětVymazatJeste k te zdi ... bylo to kdysi hodne, hodne davno ... jeste jsem behal po asfaltu. Trenoval jsem "beh zdi". Spocivalo to v tom, ze jsem rano nejedl, jen se zavodnoval ciste H2O a pak se hladov vydal behat (bez jidla, opet jen s vodou). Hodku a pul to slo, po dvou uz to byl masakr. Vedom si ale, ze trpim za dobrou vec, schvalne jsem se plouzil jeste aspon hodinu. Rychlost klesla z nejakych 4:45/km hodne pres 6:00, skoro az k 6:30 ci 7:00/km (na rovince) a kdybych po 3 hodinach neprestal, tak to snad slo klidne az na 10:00/km (v behu). Fakt je, ze se mi to pri silnicnich maratonech hrozne vyplatilo. Kdyz jsem vbehl do zdi, uz to bylo takove "to uz znam", "to uz me nerozhodi" ... nemluve o tom, ze jsem se naucil zvolit rozumne a zdi-primerene tempo kterym jsem se v klidu a pohode doplouzil do cile. Jinymi slovy - "Zdi zdar!"
P.S. Vnimavy ctenar jiste postrehl, ze nenabizim recept jak zed obehnout, pouze jak se v ni "vyradit". :)
OdpovědětVymazatRS diky je vidět že jsi znalec ve všech směrech a hesla že stěstí přeje připraveným :) Doufám že už si nohu rozchodil a zase mužeš pobíhat. MSF a občerstvovačkám zdar :)
OdpovědětVymazatVytloukam klin klinem ... vyvrkl jsem si kotnik, ale za minuly tyden pripisuji 40km a tri behaci dny ... furt lepsi nez berle ;)
VymazatKoukam, ze jsem jako spravna lama:) nechtene objevil kouzla velkeho samana RS (aneb bezici stinu):). Taky i dlouhe behy vybiham na lacno, casto jen s vodou, casto jen s 0.4 l s cekanim, ze nekde "doplnim":), obcas se to nepovede a tak se mi i stalo, ze dobiham 32km vysusenej jak susenka, s hucenim v usich a s uvahami, ze do toho potoka asi loc lidi necuraj:0, ze to vypada ciste, ze by se to dalo pit..:)
OdpovědětVymazatJjo, koukam, ze mozna zkusim tu "zed" v hladovicim rezimu, jen jako vyzvu.. co to se mnou udela..:). Ten modrej oddil, to je ale sila..:)
MSF! 12:)
No ja jsem sehnal z kosmickeho výzkumu sušenou vodu docela dobré na delši trasy protože ten prášek je docela lehkej :))
VymazatHonzo hlavně to bouráni do zdi netrénuj doma aby nezavolaly chocholouška :))
No to je dobra rada, na to si musim davat fest bacha:)... No vsak to vsechno proberem. 12:)
VymazatJá taky "běhám" indiánem a říkám tomu fartlek... :o)
OdpovědětVymazatLOL !!! ... Pulec rulezzz!
VymazatTaky sem netušil jak kvalitně trénuju :) Leona se prostě vyzná :))
VymazatTys mě dostala Leono :-)))) Budu si muset tvé perly někam zapisovat :-)))
VymazatRS má pravdu, vyzkoušíš si pocity, kdy ti to nejde, tělo se vzpouzí (jedno na jaké vzdálenosti) a potom na Koloběhu jako by jsi to našel :-)MSF
OdpovědětVymazatHlavne je jen treba na srazu zajistit Leone dobre vino a posadit je k sobe:). Vysledek je zarucen!! 12:)
OdpovědětVymazatKazdy mame v sobe zakodovane nejake cislo, ja doufam, ze c.42 pro me nebude konecne. Je to delka maratonu a byl bych rad, aby me nezastrasovalo. 100 "km" to uz je lepsi cislo, rad bych ho nekdy s chuti prekonal. At se ti dari a zboris vsechny zdi, ktere se pred tebou naskytnou.
OdpovědětVymazat