pondělí 5. března 2012

Kdo neseje ten nesklízí

Je jaro sluníčko svítí je nejvyšší čas myslet na nějakou tu setbu pokud tedy chceme něco sklízet. Nesmíme ale zapomenout že tady platí heslo že, "Bez práce nejsou koláče" .
Ono  je to vlastně podobné se vším okolo nás. :)
Já se tento víkend rozhodl sklidit rannou odrůdu K10 a dnes když máme již posekáno mohu s klidným svědomím říct "a že se urodilo. :)"

Tento poslední týden byl ve znamení sklizně.
V pondělí jsem se snažil trošku vzpamatovat z té sobotní rány do zdi :) Ale i v pondělí se začalo ukazovat, že  nám traktor trošku rezaví. To byl rachot když startoval motor zakašlal ale nakonec se rozjel. No nic bude potřeba stáhnout stroje do stodoly a trochu je namazat. Kdyby nebyl na sobotu objednanej kombajn tak by asi traktor dostal volno ale takhle bylo potřeba ho aspoň nechat odpočinout a namazat.
Mazalo se ve středu přišli pomoci i další zemědělci přivezly své traktory a docela pěkně jsme je promázly :))
Ve čtvrtek jsem traktůrek jen lehce provětral zda je vše v pořadku. No 100% to nebylo ale co naplat  kombajn je přece objednanej :)

Sobota ráno byla jak vystřižená. Slunce svítilo. Všude plno lidí . Vypadá to na super den.
Ona sklizeň K10 je jak závod na 10km.
Tak stojíme na startovní čáře a čekáme . Čekáme . Myslíte že čekáme na startovní výstřel ale ne my čekáme na vlak a až se zvednou závory. Teprve poté se ozývá výstřel . Vyrážíme . My co si to chceme užít  zezadu. První zatáčka dav obeplouvá uvězněné auto a blondýna uvnitř překvapeně kouká proč příslušníci nechávají běžet lidi po její silnici :))
Můj radar se snaží zaměřit oranžového vodiče s 55 kou . Daří se a had se pozvolna natahuje.
První šok je hned po pár kilometrech na kruhovém objezdu, někdo nás s gustem směruje
"10 kilometrů rovně". Trošku mi zatrne ale pak mi dochází že jeto jak ten for s vařením. "Krájejte  tři dny staré housky - krajím druhej den a mam jich plnou vanu tady bude něco blbě " :))
Běžíme tedy rovně . Oranžová 55ka drži tempo což o mě moc říct nejde. Na šestém km z kopce chytá 55ka setrvačnost a pomalu mi začíná utíkat. Traktoru to najednou zase moc nejde :( Ale počasí super sluníčko okolo spousta lidí PARÁDA .Říkám zmáčkni ten plyn k podlaze traktor to vydrží :)) Tak jedeme dál :) Na dlouhých usecích pořád ještě na 55ku dohlédnu  super dneska to dám. Poslední zatáčka najednou to jde a máme posekáno :)

Musím říct že jsem to nečekal . Novej osobáček a to vždy potěší.
Jedinej koho to nepotěšilo byl kombajnér ještě loni dostal zaplaceny dvě hodiny (jak on říká každá započatá hodina se počítá) Letos jsem to sklidil do hodiny .
"A že se urodilo" :)
Jenže jedna vlaštovka nám jaro neudělá takže zase zpět do práce letošní rok teprve začíná a
"bez práce nejsou koláče"
tak ať se vám taky daří.
A pamatujte "Kdo neseje ten nesklízí"

12 komentářů:

  1. To seti..to jsou taky ty kopce a to "zmitani" se na pasaku.. fakt gratulace.. super osobak, naslapnuto na skvely cas na 1/2M. Drzim palce! 12:)

    OdpovědětVymazat
  2. No konečně. Koukala jsem na výsledky, sleduji sledované a nikde ani čárka. Asi nám chlapec zpychnul, když má takový super čas, říkala jsem si. Takže jsem ráda, že se urodilo a gratuluji. Snad i já přispěji brzy se svou troškou do mlýna, ale dost o tom pochybuji.
    Tak pěkně běhej dál, ať se daří

    OdpovědětVymazat
  3. jeste mozna me napada, ze ted drzkopad z toho kola byla takova hluboka orba:)...
    Je jen skoda, ze jsme tu Leonu na srazu vic nepresvedcovali.. Myslim, ze by se dala premluvit.. jeste par cisel bylo volnych.. No priste! 12:)

    OdpovědětVymazat
  4. 2 12 já z tebe chcípnu :)) Jo přesně jen bych upřesnil že se jednalo o hlubokou lesní orbu :)) Jenom šéf teď nechápe čemu se tak směji na jeho nově zadané práci :))

    OdpovědětVymazat
  5. Teda chvili trvalo, nez jsem orbu pochopila. Ale konec dobry, vsechno dobre :) Gratulace! s0c

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. 2 s0c asi jsem to fakt s těma asociacema přehnal ale když mě to baví :)

      Vymazat
  6. Koukam, ze v tvem pripade by clovek oravdu mel vazit slova ... takova pobidka "bez porad rovne za nosem" by mohla mit za nasledek, ze uz te nikdo nikdy neuvidi ... i kdyz, Zeme je kulata ... tak netreba to hrotit ...

    dobre ze sis ten traktor trochu vyvencil, aspon vis kde to ted trochu seridit, kde to skripe a je to nutno promazat, hlavne si to taky v kabine usporadat ... za par mesicu jsou zne, tak at se plni plan aspon na stodvacet procent !!!

    P.S. zkratka JZD v souvislosti s modrym tymem nabyva ponekud jineho vyznamu.
    P.S.S. Samozrejme gratuluji, vykon vhodny odhodlaneho udernika!

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jo opravdu vážit slova "Hoď po mě ten ručník" to ještě jde ale "hoďíš mi tu sekeru" tak to radši ne. :))
      Koukám že si taky oral :)) hlavně že to dobře dopadlo :)
      Ps. Jen mam strach jestli jsem si nestrhal normy :)

      Vymazat
    2. No zbytek modryho oddilu uz ti adjustoval normy pro zbytek sezony.. Sice byly hlasy o 1/2M pod 100min, ale zatim bude stacit 120.. MSF!

      Vymazat
  7. 120 na 1/2 to by byl krasnej cas ale je na hranici realnosti takže hezkej cíl na kterej zatim nemam :)) vidim to tak 125-130 proptože loni sem dost sebevedomne pocital s 130 a nakonec to bylo no fuj to cislo se stydim vyslovit :))

    OdpovědětVymazat
  8. Gratuluji.Moc pěkný výkon! Protože jsi traktoru trošku "profoukl" pavučiny, tak to příště pojede zase o kousek lépe. Drž se:-)

    OdpovědětVymazat