pondělí 30. ledna 2012

Mrazivé třásně

Mráz se nám začal podepisovat na okna . Zatím jen polehounku ale to jen aby nás nevylekal než se do toho pustí  plnou silou .
Tento týden se nám chystá ukázat jak konečně vypadá zima. Sice to bude bez sněhu ale o to mrazivěji aspoň tady u nás v nížinách .
Taky už bylo na čase leden je u konce a já díky skvělému počasí  natočil nejvíc  kilometrů za měsíc v historii mého téměř 2 letého lamaběhání.


Minulá neděle se neskutečně vydařila počasí na leden snad nemohlo být hezčí. Sluníčko svítilo jak pominuté. Na leden to teda vůbec nevypadalo.


No počasí jsem využíval jak se dalo . Ono je taky proč . Totiž jsem se upsal že pokoloběžim Řip - Praha.
Píšu to sem proto aby se mi z toho  hůře couvalo až na mě přijde slabší chvilka:)) Přece jenom 50km je po nějakym tom pivku trošku kratší než to vypadá. Ale co teď se těším a mám  docela čas něco ještě potrénovat :)  Hlavně neudělat ostudu parťákovi :)) 
Naběhané kilometry diky motivačnímu křtu "Neseď za pecí" šli téměř sami :) 

Tento víkend ale začalo přituhovat hlavně teda mrazem :))
Mráz jsem jako obyčejnej člověk neměl rád :) zalejzal všude a studil. ( Taky jsem se jako spousta ostatních narodil s poruchou běhání:)) nastěstí je to léčitelné :))
Jako lamaběžec jsem ale zjistil že má spoustu přednosti a ty jsem si začal náležitě užívat.

Najednou jsou všechny trasy naprosto v pohodě nikdy žádné bláto všechno je krásně zmrzlé jen to vypadá že je na cestě víc kamení :)
Další super věc je že když přijde  mráz  můžeme začít běhat konečně po trávníku . Řikate si proč ? No je to jednoduché protože všechny ty kopečky a válečky  jsou pěkně zmrzlé a boty  čisté :))
Tuhle sobotu sem si užíval dvojnásob vlastně mohl jsem běhat pod vodou :) 
Moje oblibená delší trasa  vede kolem Hostivaře . Díky mrazu se dalo běžet místo po asfaltu  pěkně po břehu polovypuštěné přehrady a užívat si krosovou trasu která se jindy běhat nedá :)) Běh po zmrzlém bahně mezi  vyčnívajicími kořeny zakončený téměř turistickou trasou k hrázi prostě neměl chybu.



Tak lehce zamrzá a příští týden se tady už bude bruslit už se těším až poběžim po ledu :))

Poslední přednost mrazu je že prý zabíjí bacily :) To je super nebudu nemocnej :)
Jen si říkám "Doufám že se nesplete" 
Tak ať se vám v tom mrazu pěkně běhá 

11 komentářů:

  1. Spíš aby ti neudělal ostudu parťák... ;o)
    Já si to "zlehčuji" takto: 50 km na kole je v pohodě. 50 km běh není v pohodě. Ale protože se to střídá a připadne na mě jen 25 km, tak je to v pohodě :o)
    Ale je fakt, že je to v terénu, což je mnohem těžší. Ale nebudu si tím přeci kazit zimní přípravu. V létě se tím budu zabývat mnohem intenzivněji.
    Tak udrž laťku i v únoru!

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Leono, parťák může být gentleman - natrénuje trošku více a ty pojedeš na kole 35km :-))) A to by bylo, kdybys běžeckou patnáctku nedala v pěkně rychlém čase :-)

      Vymazat
  2. Diky ale vzhledem k mrazům budu rád když nespadnu pod 100 za měsíc :)) loňský mrazivý leden jsem skoncil na šílenejch 26 :))
    tak ať se ti zimní příprava daří :)

    OdpovědětVymazat
  3. Mráz kopřivu nespálí.
    Já mám 177 (včetně chůzo-joggingu do a z práce), snad ještě za ty dva dny něco naženu.
    Tak pěkně makej...! :o)

    OdpovědětVymazat
  4. Dobry, jeste ze to necte moje slunicko:)! Mam nejak ted zakazany beh na tento tyden, -- hlasili to v radiu -- doufam, ze taky nedostanes zakaz.. Aspon doma po vzoru deti ze zakladni skoly muzu rikat, ale, ale ...on MUZE!!! :)
    tak at se ten mraz nesplete a nezabije nas.. Tos napsal moc hezky. At se dari a vydrz!!! 12:)

    OdpovědětVymazat
  5. 2 12 Nemužu si pomoct ale napada mě slavná věta "Ludvo jestli si ten fotbal neprosadíš tak jsi u mě mrtvej Homolka "
    Jinak Honzo věci na noc schovat pěkně někam do tepla abys je zase ráno nenašel na mrazu :) Nic není náhoda :))

    OdpovědětVymazat
  6. No touhle vetou jsi me dostal.:) Tak ja zitra zabojuju ze vsech sil.. jak to rikate ve SW? At me provazi sila! 12:)

    OdpovědětVymazat
  7. Vypadá to na fotkách krásně. Teď už určitě běháš po tom ledu:-). Taky bych se proběhla po trávě, ale jaksi tu u nás nejde žádná vidět, všude bílo.
    A mráz zabíjí bacily, to už jsem taky někde slyšela, tak proč děti opět marodí? Asi jim přestěhuji postýlky ven :-).

    OdpovědětVymazat
  8. Neběhám a nebudu. Má nálada klesla pod bod mrazu pozitivní energie vyšuměla .Takže nebude nic :(

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Přeposílám trochu pozitivní energie, ať se mi tu tolik nehromadí :-) a přeju krásný víkend.J.

      Vymazat
    2. Super diky pomohlo :))
      A možná větší zasluhu ma tabulka hořké cokolády :)
      Zase uz sem na nohach :))

      Vymazat