neděle 15. ledna 2012

Jak se plete bič

Hladce, obrace, rozplést jedno oko na dvě (viz obr.) Aha takhle se vlastně bič neplete :))  Jo jsem to ale popleta :))
Minule jsem psal jak se dá běhat na pohodu :)
Jenže ono to není tak jednoduché jak by se zdálo a také by se dalo říct,  že bez biče to nejde :)) 

Jak se tedy plete ten běžeckej bič . Ty ostatní známe ale běžeckej ??

On má každej  ten svůj cukr a bič jinej . Můj bič se uplete celkem jednoduše .
To si tak vyhlídnete nějakej závod a pak už stačí se jen neprozřetelně a ukvapeně  přihlásit.
První zděšení  se může objevit když se objeví nějaký limit :)) a nebo se stací kouknout do loňských výsledků :)) To je pak překvapení . Vždyt  budu poslední . :)) Von to nikdo pomalej neběhá . Aha asi slavnej nebo malej závod :)
Tak a bič je na světě.
A pak když už nepomůže ani ta pohoda stačí si vzpomenout na bič :))
A už v to v hlavě šumí :))
Hele a chceš to vlastně uběhnout. Hele neřikal si že dáš lepší čas ? Fakt chceš bejt uplně poslední ? (doufám že se ještě někdo pomalej přihlásí :)) Nelži sám sobě :)
Někdy pomůžou i záznamy . Ono stačí nakouknout a hned je další bič na světě .

Tento týden byl ukázkou že je potřeba kombinovat :))
V pondělí jsem vyběhl ze setrvačnosti na pohodu ještě z neděle.
Uterý vyschly zdroje a proto bylo volno
Středa zdroje nejsou na delší se mi nechce a o kratší trase si myslím ze nemá cenu se na 40 minut oblékat :))
Ale pak moje nejmladší říká jdeš běhat . Nevím. Já bych šla. No a bylo to jasný kratší a s radostí.
Čtvrtek říkám zase nevím . A tak koukám do deníčku jak na tom jsem . A jeje já v uterý nebyl tak to musím aspoň na krátkou :))
Pátek to je zásobovaci den .Hlavě si dávam bacha na záda a volno.
Sobota je ve znamení  LSD sice nemám žádný plán ale tohle je nejlepší den natočit nějaké hodiny takže dlouhý běh.
Předpověď jako náledí zima sníh se nepotvrdila vypadá to že bude svítit sluníčko  no prostě chystá se super den. Nakonec beru i bundu přeci jenom chci být venku dele a asi budu i chodit :(
První cíl je přehrada. Splněno.


Druhý cíl kouknu kam až to napustily

No musim uznat že pamatuju lepší časy .

No nic exkurze je u konce je čas myslet na cestu domu . Běžců je všude docela dost a všichni zdraví parádní den. Pohodička běžim si své lehké tempo. Najednou mě předbíhá nějakej rychlík . Říkám svezu se ale běží o trošku vostřejc než bych chtěl. Ale najednou už po 50m se otáčí a kontroluje o kolik mi utek. Jo hošane tohle teda nebudeš mít zadarmo :)) Jsem celkem odpočatej (to jsou ale kecy:) mám v nohách jen 12 volných km takže zatlačim na pilu  a pouštím to svižně trochu stahuju. Dalších 50m nedá mu to zase se otáčí. A taky přitlačí na pilu :)) Já taky :))
Pomalu mi utíká ale né tak rychle jak si myslel  já su spokojenej usmivam se den se daří :))

Počasí se předpovědi přímo vysmívá . Nakonec se ukazuje i jeden známej .
Chci zastavit a odpočinout ale už ukazuje makej nezdržuj se, chvíli mě doprovázi snaží se směšně opakovat mé pohyby :) cesta lehce zatáčí a vypadá to že nestíha :))) Nakonec to vzdal a někam se rozplynul :))
Blížim se domu mám krásných 20 kousků k tomu i slušně naloženou krosnu no už to moc nejde :)

Cílové rozhodnutí rovně 1km domu bude to super pulka nebo po trase tzv. kratké jestě 2,5km .Chvilka váhání. v hlavě mi bleskne "Lamy by šli delší" a tak jdu tu správnou :)) No zadarmo to nebylo .
Jak říkám už slušně naložená krosna nohy se hejbou jak když míchaj hodně hustej puding .
Nakonec sem domíchal ten puding a dorazil domu.
Neděle musím aspoň na krátkou to je jak se říká běh z povinnosti "čím ses včera pokazil tim se dneska naprav :))"
Takže dost keců a běž dát GPS na okno a už ses převlečenej ??
...
A je to doma i 40 minut se počítá.

S odstupem času si uvědomuju že ty závody jsou zajimavej nástroj. Když jsou dalekou je to takovej bič ale když už je běžíme je to takové koření a znáte to ani s tím kořením se to nemá přehánět :))
Tak ať se dobře běhá.

7 komentářů:

  1. :), to je ono.. lamy by sly delsi..:) uz ses v tom az po kolena:). At se dari! 12:)
    PS. Koukam, ze jsi to bezicimu stinovi nandal:)

    OdpovědětVymazat
  2. ne ne to byl jinej ten vopravdickej by to nandal mě :)) Aspoň navenek to tvrdit musim :))))

    OdpovědětVymazat
  3. Souhlasím. Vždy, když se někam přihlásím, běžecká morálka stoupne. A při samotném závodě se donutím k tempu, které sám nikdy neběhám. Motivace i trénink dohromady.

    OdpovědětVymazat
  4. Stinu neuteces! mohu potvrdit z vlastni zkusenosti :) ... ad zavody a bic - na me ty treninkovy plany pusobi desne depresivne. Jsem nadsen kdyz se dari podle nejakeho jet na 100%, ale desne me srazi, kdyz to pak jednou zazdim. Prijde mi ze to pak uz nema cenu, ze uz je clovek proste pozadu, ze se je lepsi na to rovnou preventivne vybodnout. A taky to tak skoro dycky dopadne. Tim samozrejme nechci popirat ze mnoha lidem nejaky "jizdni rad" desne vyhovuje a skutecne pomaha. Bohuzel mezi ne nepatrim, a uz s tim ani nebojuju. Osobne mi nejvice pomaha/motivuje/nabuzuje precist si nebo nastudovat vysledky tech, kteri kdysi "na tom" byli stejne jako ja ... akorat se vyvarovali tech desnejch demotivujicich prestavek. Zatim co ja se typicky jiz po sto padesate rozbiham na urovni silnicniho maratonu za 3:30-3:45, tak "oni" si v klidku a pomalinku postupuji (par minut za rok) a ted jsou nekde na 3:00. nejdrive samozrejme zavidim, a sam sebe lituji, jak je na mne osud kruty, ze mi nebylo doprano behat nepretrzite tech poslednich 10 let ... ale pak kdyz se dostanu do trochu racionalnejsi faze tak si uvedomim, ze z tech troj hodinovych maratoncu (mezi ktere bych rad patril, pripadne mozno dosadit jiny standardizovany cil - treba 100 mil) to nikdo neubehal diky nejakemu (byt sebelepsimu) planu, ale proste proto, ze tech deset let se na nic nevymlouvali a proste vyrazili ven, at uz to slo pomalu a stalo to za prd, nebo to byl super-hyper zazitek na dozivoti.
    Hlavni ale je, ze uz ses taky chycenej, a vubec neni dulezity jak k tomu doslo :)

    OdpovědětVymazat
  5. RS Diky plany pro me sou taky nanic . A to že to někomu jde lepe to už nejak neberu to by me z těch ufonu jako je Honza klepla pepka :)) Takže dělam to pro radost, nikam nespecham a chci to budu dělat dlouho :)) tak at se daří .A neboj hned jak se vedle mě zase vobjeví tvůj bratranec tak mu natrhnu triko :)))

    OdpovědětVymazat
  6. Stin ma pravdu, skoro vzdycky, tedy zatim vzdycky mel.:) Plany jsou urcite dobry v zacatku hlavne proto aby mel clovek berlicku nez bude vedet/citit co a jak a aby si svym zbytecnym usilim neublizil:). Pak se dostane vetsina z nas do stavu, kdy z ruznych duvodu nemuze podle planu behat a pak najednou beha bez nich:).
    To ze hodne lidi jsou zavodaci a behaj rychlejc me taky vubec nebere. navic cas od casu se i podari nechtene nekoho z nich predbehnout a to je jich zdeseni potom stoji za to:). MSF! 12:)

    OdpovědětVymazat
  7. @ll - ufouni jsou ufouni a rychlost neni to nejdulezitejsi (i kdyz ja se ji snazim zvysovat, kdyz to jde). Myslel jsem to spis takhle - treba srovnani s mapo (http://ultra-mapo.webnode.cz/) - svuj prvni marathon zhruba stejnej jako ja zhruba ve stejne dobe. Ted po peti letech ale ona sazi jedno ultra za druhym, reprezentuje CR a marathonu ci delsich trati ma pres stovku. Myslim, ze s talentem a vasni pro kilometry jsme na tom podobne (snad ji tim neurazim), zadni drevaci nejsme, ale Kenani taky ne. Rozdil je v tom, ze zatimco ja jsem si poslednich par let hledal vselijake vymluvy, mapo proste poctive behala ... a behala ... a behala ... a behala ... vytrvale jako smrt ... a vo tom to je ... alespon u mne, to mne motivuje, videt na ostatnich kde bych mohl byt, kdybych behal poctive jako oni (ci ony). To ze mne nekdo predebehne mi nevadi, ale trosku uz se zamyslim, proc je rychlejsi ten, koho jsem drive bez problemu porazel. A vsechno se to vraci zpatky ke konzistenci a trpelivosti ... plan podle toho nebo onoho, nebo z tehle knizky ci casopisu to uz je jen takova porucha druheho radu ... no, snad jsem se do toho moc nezamotal :)

    OdpovědětVymazat