Teď a tady by se dalo mluvit téměř o všem. O tom kolik kilometrů nebo hodin a nebo také kolik sádla ještě unesu :)
Ale mě se při dnešním ranním běhu nějak převracelo v hlavě jak moc se mi musí nechtít abych nakonec vyběhl.
Jít běhat když se nám chce, když jsme na to naladění to dnes umí každej aspoň tedy ty co jsou během postižení.
Ale jít běhat když se nechce ? On takový člověk existuje ? A proč to dělá ?
No jeden můj guru říká "Běhat se musí" trošku to zavání šikanem ale má to výsledky :))
Docela by mě zajímalo jak jsou na tom ostatní. Já jsem zjistil že se neumím moc nutit.
Pokud si stanovíme stupnici
od +10 (jsem natěšenej namotivovanej víc to nejde)
do 0 (je mi to jedno) až
do -10 (nechce se mi a nevím co by mě přesvědčílo že bych šel) tak já jsem si ujasnil že jsem schopen překonávat nechuť maximálne -4 až -5 víc ne to si lehnu a budu odpočívat a nikam nepůjdu. :)
Poslední týden toho byl zářným příkladem.
O sobotním běhu jsem již psal ale aby jsme byly v obraze zopakuji
Před koncem běhu -10
po běhu -8
po 8 hodinách -5
po pár dnech +3
Podobně jsem bojoval celý týden.
V pondělí ráno -2 tak sem nakonec vyrazil ale všichni píšou že stačí 2 km a už se chce no mě se nechtělo ani po 5km ale "běhat se musí :))"
Uterý ráno -7 bolí mě noha byl sem běhat včera no uvidíme večer - večer ubitej z vedra v práci -8 je to jasný
Středa jasně dnes musím buď běh nebo kolo ráno -5 ale nechám to na odpoledne to bude líp a možná dám delší kolo. Večer opět mrtvej jsem na -6 nemám na to se obléct a vyrazit :(
Čtvrtek tak dneska bych už měl jsem na -4 no večer to bude horší to je mi jasný tak se převlíkám a vyrážim.
Nakonec jsem rád že jsem to překous a jak se říká "Běhat se musí"
Znám člověka o kterém si myslím že zvládá vyběhnou i když má -8micku a dokonce si to dokáže užívat.
Fakt by mě zajímalo jak na to jsou ostatní a "Jak moc je málo" aby jste nakonec vyběhli?

Když se mi nechce, začnu dělat něco "důležitějšího". Je to pak omluvenka pro to, proč jsem nevyběhla (žehlení, vaření, TV...) :o) Jediné, co mě tak nějak dokáže vyburcovat, že třeba nakonec jdu i když mám -8 až -10 je, že si řeknu: Co budu dělat tu hodinu? Koukat na televizi? Žehlit? To si raději zaběhám
OdpovědětVymazatPřeji hodně plusů :o)
Tak to musím uznat že i při -8mičce bych asi vyběhl kdyby druhá varianta byla žehlení :))
OdpovědětVymazatKdyz se mi nechce behat, jdu plavat nebo na kolo .) A nebo se na to proste vykaslu :) Obcas se teda prekonam a vybehnu, ale moc casto ne. To se to pak vetsinou vyjasni - bud me to zase zacne bavit, nebo me to tak znechuti, ze pak par dni dam volno. Ja behat nemusim .) Jen se snazim, aby se mi porad chtelo :)
OdpovědětVymazatTakže když se místo běhu naložim do vany tak je to jako plavaní :)) super :))
VymazatU me plati, ze po behu jdu vzdycky do plusu, minimalne na +8. Takze pred behem mi vetsinou staci soustredit se na to, ze budu po behu mit plusovej pocit. Prvni 2 kilometry to ale byva docela boj. Pomaha mi uvaha, ze prece kvuli deseti minutam venku jsem se neprevlikala a neprezouvala a ze aspon pulhodinku vydrzim, aby stalo zato zase prat zpoceny triko. Taky mi pomahaji blogy - i ten Tvuj!
OdpovědětVymazatAsi budu muset začít prát triko :)))
VymazatA já si myslel že tyhle kvalitní materiály se neperou :))
Nevim, jestli vyrobce doporucuje technicka trika prat nebo neprat, ale mam jenom dve a pak hafo bavlnenych a u vsech plati, ze kdyz smrdi tak vede cesta jenom do pracky :-). Takze tydne se tak 5-6 kousku toci v bubnu. Ted si uvedomuju, ze ti me taky zveda tak na +8.
VymazatMě pomáhá tréninkový plán od trenéra. Prostě o tom zbytečně nepřemýšlím, jenom podle pracovního kalendáře, společenského programu a tipu tréninku vymyslím, kam ten trénink v rámci dne vmáčknu. Někdy je to větší harakiri, někdy menší. Co dokáže odložit trénink na další den je extrémní únava, která většinou pramení z toho, že jsem toho na sebe na všech frontách naložila moc. To je např. dneska, takže jsem si to přeorganizovala v hlavě, rychlý trénink až zítra a dneska jenom výklus na uvlonění :o) Takové dny jsou tak maximálně 1-2 za měsíc, plus mám samozřejmě plánované dny běžeckého volna - to je aspoň 1 týdně :)
OdpovědětVymazatAsi maš pravdu že s plánem se daleko hůře zapomíná na to co jsem vynechal přehodil a zapomněl nahradit :)) Na tobě je vidět jak se snažíš a poctivě trénuješ :) Držim palce .
Vymazat:) to mas tezky, jak si definujes vlastni stupnici:)... Mne se to dodrzuje o dost lip, protoze - stejne jako April - vlastne nemam zaporny body po dobehu... navic ja mezi temi 10 mam i dost 12, takze se pak nejaka krizicka lip snasi a lip se s ni bojuje..:)
OdpovědětVymazatRekl jsi to naprosto presne.. behat se musi:).. ovsem vcera po ranu odmitla behat moje opora - Derivace - asi bylo na ni moc casne, ale treba to heslo jeste nema dostatecne zazity! Budu na tom jeste muset pracovat:).
MSF! Behu zdar! 12:)
U pohybu jsem nikdy žádné záporné body nepotřeboval. Nejméně je +1 (chce se mi opravdu hodně málo) a to je tehdy, když jsem marod :-( Když je pošmourno jdu na crosstrainer, když je přijatelně, jdu ven běhat nebo na brusle, případně na procházku, ale že by se mi nechtělo vůbec se hýbat....... to asi né :-)Tak že ti přeji, aby jsi trička pral alespoň jednou týdně :-))) a jedno, jestli běžecká nebo cyklo-dresy .-))
OdpovědětVymazatnejak se mi ten parník potápí :( asi se pro to nehodim :(
OdpovědětVymazatPoslední dobou nabíram víc vody než stačim vylejvat :(
Ještě jednou moc děkuji. Dnes je to přesně dva roky co si mě nalomil na běh. Fakt nechápu jak si to dokázal.
VymazatNastartuj motory (jestli to jde) a musíš přijet i s tím parníkem plným vody. Pokud nejde nastartovat, tak dej vědět a určitě tě dotáhneme. :-) Vodu vylejeme a budeš zase v pohodě. Přinejhorším utopíme krysy a trochu železa, ale tebe v tom parníku nenecháme i kdyby ses bránil :-)
Doufám, že se v pátek přijdeš podívat na ZZT. Mohl by si dát desítku. A večer několik dvanáctek :-)
Pavel
To se ti jen zda... krize prichazeji a odchazeji.. pavel to napsal moc hezky. I kdyz to nevyjde na ZZT, tak to vyjde na neco jinyho. pritahni ten parnik a my pomuzeme vylejvat vodu a budeme pak ten zbytek vody vymenovat za pivo:). Drz se! 12:)
Vymazat