No od posledního zranění mam nejdelší běh 17km žádná sláva. Prostě nebude to zadarmo.
Neděle ráno nějak si to nechci připouštět ale už počtvrté jdu na záchod :)) Jedu s Pavlem a podařilo se mi ukecat i Leonu .
Konečně mě prozvání Pavel je před barákem. Seběhnu dvě patra a uvědomuji si že nemám boty ouha takže zpět .
Dojeli jsme přihlásili a už čekáme na start.
Začátek je děsnej běží se dvě pulkilometrová kolečka a pak teprve na trať. Jenže ti šílenci vyráží jak o život . Hned po průběhu prvním kolem nás vytroubilo vodící auto a předběhli nás první běžci. No první kilák za 6minut uff to je děsně rychlý na 25ku (aspoň tu mojí). No vybíháme do kopců a nějak všíchni běží jak k ohni nebo já sem pomalej. Leonu mám kousek za sebou a mam pocit ze tam jestě pár lidi je. Jedu si své tempo neohlížim se .
A pak se to stalo slyším auto.
Jede pomalu nechce mě předject.
Divný.
Přece se neotočim :)
Ale jo nevydržim to je to dost nepříjemné.
Jejda sanitka .
Zpomaluji a ptám se. To už sem poslední ? Jo prej sem :( Dovídám se že ta v oranžovém co běžela za mnou to vzdala . :(
4 tej kilometr jsem celkem v pohodě tohle mě nezlomí :)
Běžim a ta mrcha mi visí na zádech
Podařilo se mi předběhnout jednu pani tak aspoň mi nefuní na záda tak zblízka.
Už je mi jasné jakej bude zápisek na blog "se sanitkou v zádech"
nebo "sanitackej vodič "? Uvidime cesta je dlouhá.
Přede mnou téměř pusto sem tam se někdo mihne když je dost daleko vidět :)
Sanitka má výdrž vypadá že jí neutečem.
Drží se nás jak klíště.
Konečně 10km a první občerstvovačka.
Své umístění komentuju .Nikam nespěchám je to ještě daleko .
Pani mi utekla .
Terén se rovná.
Mrcha sanita mi dejchá na záda .
Chvilemi mam pocit že mě zbytečně tlačí radši si hlídam tempo a spomaluji . Zpomaluje taky .
Nedá se nic dělat asi se stávám vodičem sanitky .
Občas už to nevydržely a popojeli dopředu .
To příjemné ticho nikdo mě nehoní.
Ale vzápětí je mám v zádech .
Pořád se ptaj zda nemám žízen a zda sem v pořádku .
Tady už jde o víc.
Tak jim říkám živého mě nedostanete :))
Občas vidím pána v černém. Už chodí ale to já taky :)
Ale dotahujeme ho
Nakonec ho předbíhám a pak zase on mě střídáme se Sanitka nám funí na záda . Najednou zpomaluje. Řikám vydejchame a dojdeme to do cíle je to tak 8 km. Chce to vzdát . Pojd nevzdávej to, to dojdem. No vzdává asi mu bylo blbě . Takže sem zase poslední a zase mi funí na záda.
Občas přecházím do kroku se slovy čekám na vás aby jste trefily docíle :)
už je to docela z kopce ale přichází další průšvih a to sou náběhy na křeče. Zpomaluji jakmile přijde křečokrok (pracovní název pro stav kdy je to s křečí na hraně) Teď ne . Jestli mě vezmou křeče tak mě určitě seberou . Naštěstí se na mě nemůžou koukat tak jedou přede mnou a tahnou mě je to příjemnější.
No když vzpomenu na "Holubi se vracejí i tramvají" tak sem byl tomu dost blízko nebejt to závod tak to na 18tem zabalim a jdu domu .
Jenže závod to je teď už nejde o čas teď už jde o sanitku aby trefila do cíle přece je tu nenechám na pospas kojotům a jiným šelmám :))
Poslední kilometry jsou očista ale vzpomínam na Stina na Honzu na Pavla. Ne to jim nemůžu udělat :)
Cíl. Konečně . Nejdřív já pak sanitka .
A to je konec odcházím umřít do houští :))
Kdyby si byl desatej od konce, tak nemas o cem povidat, takhle Ti ale bude naslouchat cela hospoda a stopro se najde nekdo kdo zaplati rundu. Bejt posledni neni nikdy jednoduchy (a ver mi zazil jsem to taky - Deadman 2010) ale uzit si to, zasmat se tomu ... to uz je o necem jinym. At uz se na to divam z jakykoliv strany, tak je v tom hodne sily a ja ti preju at ti to vydrzi i dal !!!
OdpovědětVymazatP.S. Muj nejdelsi letosni treninkovej beh byl 19km :)
... tedy ta sila ... ne to bejt posledni :)))
VymazatMoc hezký a úplně epický.. to je zážitek, tak jsem jen zvědavý, co bude příště. Gratulace, že jsi to vydržel a nevzdal! máš dobrej morál, zřejmě dobrej oddíl..:). 12:)
OdpovědětVymazatTen první jsem já měla za 5:45, to jsi ho musel mít podobně.
OdpovědětVymazatBýt poslední není ostuda, už jsem byla hodněkrát úplně vzadu úplně sama, ale od prvních metrů se mi to ještě nepodařilo...
Ale já nebyl poslední :) Já byl jen první před sanitkou :))
VymazatVelka sila, zdolat trat se sanitkou v zadech. Mas muj obdiv!
OdpovědětVymazatNo mozna by mohl priznat, jestli tam nebyla nejaka pekna zdravotnice!:) To byl povoleny doping:), delat pacera pekne zdravotnici v sanitce.. 12:)
VymazatZdravotnice byla tak v našem věku tak posud sám :)
VymazatZdravotník řidič byl výrazně mladší ale to není moje parketa :)))
2 AR naštěstí sem před ní neběžel celou trať ale jen posledních 20 km :))
VymazatDobre jsi to te sanitce nandal, nakonec byla posledni! .) Jeste by bylo hezky precist si nejaky fejeton od ridice te sanitky, taky meli urcite dobrou zabavu s tebou :))) Ne, opravdu klobouk dolu, ze jsi to ustal, to bylo vazne urcite dost tezky na hlavu...
OdpovědětVymazatChvílema když sem se neohlížel tak sem měl pocit, že jsem na vojně a honí nás velitel v gazíku :)) Jen to vojenský povzbuzování mi chybělo "makám makám neflákám se " "Voják leží nebo běží" "Přidejte nebo si to dáte ještě jednou"
VymazatNakonec sem se probral a možná sem byl radši že je tam jen ta sanitka :))
No to by me zajimalo, kdo si tu sanitku "vyzere" pristi rok ;-)
OdpovědětVymazatLoni ja, letos ty..
Ale mas muj obdiv, ja se ji loni zbavil nekde na 16. Km.. Jako ty celou cestu bych to fakt nezvladl, a to jsem ji mel v zadech jen 2 km..
Mam pocit, ze za to maji od pojistovny body, kdyz nekoho v nedeli ulovi :-)
A taky myslim, ze se takovehle pribehy a vykony (protoze tohle je vykon!) nejak otisknou v tele nebo v hlave.. Clovek je pak silnejsi. Tomuhle opravdu verim.
Ja sem koukal jak jsi se zlepšil klobou dolů :)
OdpovědětVymazatAspoň na žebráckou budeš mým vzorem na přiští rok.
Takový motivační před mým prvním půlmaratonem.Dík :-).
OdpovědětVymazatTedy L tímhle článkem jsi mě dostal. Celých 14 dní jsem se tak od srdce nezasmál. Doběhl jsi - to už jsem věděl když jsem včera po příletu domů zkoukl výsledky posledních závodů :-), ale to že jsi zdrhal před sanitkou a to ještě úspěšně, tak to mě dostalo do kolen:-)))))) Uvidíme se v sobotu nebo 5.9. :-) MSF
OdpovědětVymazat