neděle 12. srpna 2012

Živého mě nedostanou aneb se sanitkou v zádech

Tak je to tady žebrácká 25ka.
No od posledního zranění mam nejdelší běh 17km žádná sláva. Prostě nebude to zadarmo.
Neděle ráno  nějak si to nechci připouštět ale už počtvrté jdu na záchod :)) Jedu s Pavlem a podařilo se mi ukecat i Leonu .
Konečně mě prozvání Pavel je před barákem. Seběhnu dvě patra a uvědomuji si že nemám boty  ouha takže zpět .


Dojeli jsme přihlásili a už čekáme na start.
Rána jak z děla až se mi málem zastavila pumpa :)
Začátek je děsnej  běží se dvě pulkilometrová kolečka a pak teprve na trať. Jenže  ti šílenci vyráží jak o život . Hned  po průběhu prvním kolem nás vytroubilo vodící auto a předběhli nás první běžci. No první kilák za 6minut uff to je děsně rychlý na 25ku (aspoň tu mojí). No vybíháme do kopců a nějak všíchni běží jak k ohni nebo já sem pomalej. Leonu mám kousek za sebou a mam pocit ze tam  jestě pár lidi je. Jedu si své tempo neohlížim se .

A pak se to stalo slyším auto.
Jede pomalu nechce mě předject.
Divný.
Přece se neotočim :)
Ale jo nevydržim to je to dost nepříjemné.
Jejda sanitka .
Zpomaluji a ptám se. To už sem poslední ? Jo prej sem :( Dovídám se že ta v oranžovém co běžela za mnou to vzdala . :(
4 tej kilometr jsem celkem v pohodě tohle mě nezlomí :)


Běžim a ta mrcha mi visí na zádech
Podařilo se mi předběhnout jednu pani tak aspoň mi nefuní na záda tak zblízka.
Už je mi jasné jakej bude zápisek na blog "se sanitkou v zádech"
nebo "sanitackej vodič "? Uvidime cesta je dlouhá.
Přede mnou téměř pusto sem tam se někdo mihne když je dost daleko vidět :)

Sanitka má výdrž vypadá že jí neutečem.
Drží se nás jak klíště.
Konečně 10km a první občerstvovačka.
Své umístění komentuju .Nikam nespěchám je to ještě daleko .
Pani mi utekla .
Terén se rovná.
Mrcha sanita mi dejchá na záda .
Chvilemi mam pocit že mě zbytečně tlačí  radši si hlídam tempo a spomaluji . Zpomaluje taky .
Nedá se nic dělat asi se stávám vodičem sanitky .

Občas už to nevydržely a popojeli dopředu .
To příjemné ticho nikdo mě nehoní.
Ale vzápětí je mám v zádech .
Pořád se ptaj zda nemám žízen a zda sem v pořádku .
Tady už jde o víc.
Tak jim říkám živého mě nedostanete :))

Občas vidím pána v černém. Už chodí  ale to já taky :)
Ale dotahujeme ho
Nakonec ho předbíhám a pak zase on mě  střídáme se Sanitka nám  funí na záda . Najednou zpomaluje. Řikám  vydejchame a dojdeme to do cíle je to tak 8 km. Chce to vzdát . Pojd nevzdávej to,  to dojdem. No vzdává asi mu bylo blbě . Takže sem zase poslední a zase mi funí na záda.

Občas přecházím do kroku se slovy čekám na vás aby jste trefily docíle :)
už je to docela z kopce ale přichází další průšvih  a to sou náběhy na křeče. Zpomaluji jakmile přijde křečokrok (pracovní název pro stav kdy  je to s křečí na hraně)  Teď ne  . Jestli mě vezmou  křeče tak mě určitě seberou . Naštěstí se na mě nemůžou koukat tak jedou přede mnou a tahnou mě je to příjemnější.
No když vzpomenu na "Holubi se vracejí i tramvají" tak sem byl tomu dost blízko nebejt to závod tak to na 18tem zabalim a jdu domu .
Jenže závod to je teď už nejde o čas teď už jde o sanitku aby trefila do cíle  přece je tu nenechám na pospas kojotům a jiným šelmám :))
Poslední kilometry jsou očista ale vzpomínam  na Stina na Honzu na Pavla. Ne  to jim nemůžu udělat :)
Cíl. Konečně . Nejdřív já  pak sanitka .
A to je konec odcházím umřít do houští :))

15 komentářů:

  1. Kdyby si byl desatej od konce, tak nemas o cem povidat, takhle Ti ale bude naslouchat cela hospoda a stopro se najde nekdo kdo zaplati rundu. Bejt posledni neni nikdy jednoduchy (a ver mi zazil jsem to taky - Deadman 2010) ale uzit si to, zasmat se tomu ... to uz je o necem jinym. At uz se na to divam z jakykoliv strany, tak je v tom hodne sily a ja ti preju at ti to vydrzi i dal !!!

    P.S. Muj nejdelsi letosni treninkovej beh byl 19km :)

    OdpovědětVymazat
  2. Moc hezký a úplně epický.. to je zážitek, tak jsem jen zvědavý, co bude příště. Gratulace, že jsi to vydržel a nevzdal! máš dobrej morál, zřejmě dobrej oddíl..:). 12:)

    OdpovědětVymazat
  3. Ten první jsem já měla za 5:45, to jsi ho musel mít podobně.
    Být poslední není ostuda, už jsem byla hodněkrát úplně vzadu úplně sama, ale od prvních metrů se mi to ještě nepodařilo...

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ale já nebyl poslední :) Já byl jen první před sanitkou :))

      Vymazat
  4. Velka sila, zdolat trat se sanitkou v zadech. Mas muj obdiv!

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. No mozna by mohl priznat, jestli tam nebyla nejaka pekna zdravotnice!:) To byl povoleny doping:), delat pacera pekne zdravotnici v sanitce.. 12:)

      Vymazat
    2. Zdravotnice byla tak v našem věku tak posud sám :)
      Zdravotník řidič byl výrazně mladší ale to není moje parketa :)))

      Vymazat
    3. 2 AR naštěstí sem před ní neběžel celou trať ale jen posledních 20 km :))

      Vymazat
  5. Dobre jsi to te sanitce nandal, nakonec byla posledni! .) Jeste by bylo hezky precist si nejaky fejeton od ridice te sanitky, taky meli urcite dobrou zabavu s tebou :))) Ne, opravdu klobouk dolu, ze jsi to ustal, to bylo vazne urcite dost tezky na hlavu...

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Chvílema když sem se neohlížel tak sem měl pocit, že jsem na vojně a honí nás velitel v gazíku :)) Jen to vojenský povzbuzování mi chybělo "makám makám neflákám se " "Voják leží nebo běží" "Přidejte nebo si to dáte ještě jednou"
      Nakonec sem se probral a možná sem byl radši že je tam jen ta sanitka :))

      Vymazat
  6. No to by me zajimalo, kdo si tu sanitku "vyzere" pristi rok ;-)
    Loni ja, letos ty..
    Ale mas muj obdiv, ja se ji loni zbavil nekde na 16. Km.. Jako ty celou cestu bych to fakt nezvladl, a to jsem ji mel v zadech jen 2 km..
    Mam pocit, ze za to maji od pojistovny body, kdyz nekoho v nedeli ulovi :-)
    A taky myslim, ze se takovehle pribehy a vykony (protoze tohle je vykon!) nejak otisknou v tele nebo v hlave.. Clovek je pak silnejsi. Tomuhle opravdu verim.

    OdpovědětVymazat
  7. Ja sem koukal jak jsi se zlepšil klobou dolů :)
    Aspoň na žebráckou budeš mým vzorem na přiští rok.

    OdpovědětVymazat
  8. Takový motivační před mým prvním půlmaratonem.Dík :-).

    OdpovědětVymazat
  9. Tedy L tímhle článkem jsi mě dostal. Celých 14 dní jsem se tak od srdce nezasmál. Doběhl jsi - to už jsem věděl když jsem včera po příletu domů zkoukl výsledky posledních závodů :-), ale to že jsi zdrhal před sanitkou a to ještě úspěšně, tak to mě dostalo do kolen:-)))))) Uvidíme se v sobotu nebo 5.9. :-) MSF

    OdpovědětVymazat