Tak přesně tohle se mi motalo v hlavě před poslední březnovou sobotou.
Sluníčko se rozhodlo, že nevyleze a ještě cestou zapomnělo zavřít dveře od lednice. Proč vlastně mám takové problémy s oblečením když jindy to vůbec neřeším ? Protože sobota byl den na který jsem se docela připravoval abych si zopakoval loňský (na počasí super) Pražsky půlmaraton.
Už K10 mi ukázala že by se mohly zadařit nějaké lepší výsledky . Minimalně že to bude lepší než loni :)
Poslední týden jak jsem už jen dolaďoval a odpočíval přesto jsem začal cejtit podivné tahání v lejtku . Mám pocit, že jsem nějak nevyváděl a snažil se být v posledních proběhnutích umírněný přesto po středě lejtko bolelo a nechtělo přestat. No to mám zase kliku . Na K10 na mě lezla nějaká nemoc teď zase lejtko já prostě nemám šanci bejt uplně v pohodě.
Sobota ráno nervozita stoupá.
Teplota venku klesá a fouká studenej vítr :( Nakonec se rozhoduji i podle rad ostatních na kraťasy a triko s dlouhým rukávem. (Teď vím že to byla dobrá volba a kdybych si vzal i rukavice určitě by se neztratily )
Chystám věci domlouvám si s dcerkou která běžela štafetu kdy vyrážíme. Kolega mi píše na icq "tak já vyrážim" řikám nejdeš nějak brzo máme ještě hodinu čas ?? No neměli jsme hodinu čas jen já se nějak sekl a měl sem jen 10 minut na to vyrazit aby jsme stihly sraz. Takže trošku honička ale stíháme a na místo se dostáváme včas.
Celá oblast je uzavřená mřížemi jako klec. Skrz mříže na mě někdo mává (asi nějaké zviřátko žadoní o pamlsek) no nebylo to zviřátko ale byla to Leona :)) která už byla uvnitř :) Nakonec sem musel v baglu vylovit číslo aby mě také pustily . Venku foukal studej vítr ale stejně jsme se musely převlíct a přichystat . Mezitím jsem stačil potkat Honzu ten celej natěšenej poskakoval v igelitové tašce a bylo vidět že má svůj den :)
Ještě než jsem odevzdal svůj batůžek do uschovy udělal jsem svou osudovou chybu . Uvěřil jsem v dokonalou organizaci (taky za ty prachy a bez trička) a nevzal si připravenou tyčku sebou a nechal ji v batohu.
Na startu už se zahuštovaly davy . Jako šnek jsem startoval v koridoru H. V háčku už poskakoval Pulec také pod igelitkou ale měl krátkej rukáv a tak nebylo divu že bylo vidět jaká je venku zima :))
Noha vypadala že když budu opatrnej tak něco vydrží . No uvidíme.
Start
Davy stojí nic se neděje ale to je známa klasika :) po pár minutách se dáváme do kroku a za 8 minut lehce proklusáváme startovní branou.
Jak jsme se rozběhly tak to počasí bylo najednou celkem ok tedy pokud nefoukalo :)
5 km zatím se držím dokonce chvilku i vodiče na 2:00 ten mi utíká ale asi sem někde zaspal tak se dotahuju i na Leonu. V protisměru už za posledními běžci jede asi 8 uklidovejch vozů . Je jasné že jestli poběžíme pomalu tak nás zametou :))
10 km začínám cejtit lejtko ale dneska musi vydržet i kdybych pak nechodil :)) Doběhl mě vodič na 2:10 snažim se ho držet .
14 km Vodič na 2:10 mi občas začíná utíkat zmizela i Leona tak se snažím přidat ale začínám mít hlad a to mě čeká ještě 45 minut běhu. Tešim se jak malej kluk na 15km občerstvovačku a alespoň kus bananu vlastně cokoli.
15 km občerstvovačka jen voda začíná mi docházet, že to nebude zas tak jednoduché.
17 km přituhuje, ještě 4 km, mam hlad jak .... dochází mi síly (říkám si máš sádlo nebreč) nepomáhá to.
19 km začínám trpět zapomínám na nohu i když bolí víc než nazačátku hlaďák je horší. Vzpomínám jak to se mnou na kole jednou švihlo a já prospal v příkopě hodinu než sem mohl ject domu.
Teď jen kdo z koho dojde mi nebo se doplazim do cile dře to .
20 km v dáli občerstvovačka zase jen voda (kua kdo potřebuje vic něco do žaludku než ty co sem dobihaj kolem dvou hodin) Začínám být naštvanej přiznávám se že spíš na organizaci než na sebe že sem si tu tyčku nevzal :(( Melu z posledního . Mam hlaďák jak ..... Neběží mi to . Letos jsem ani jednou nešel když nepočítám občerstvovačky . To musim vydržet :) Mávám na Machyho který tu fandí a poslední metry sklopenej zrak a běžim jak mrtvola .
Konec cíl vysvobození mám to za sebou žádná euforie jen šílenej hlad. Nakonec mi sundali čip dostal sem tašku ha sláva nějaká tyčka . O jak sladké je první zakousnutí. Nakonec i stoly s banánama to mě trošku vzpamatovává . Jsem naštvanej nějak mě ani nezajímá čas vím mohlo to být lepši kdybych nechcíp kdybych nevěřil organizaci a vzal si něco sebou .( v duchu rekapituluju na 5tym par rozinek na 10 uz jen kostky cukru (do těch sem teda nešel) a zbytek jen voda a jonty :((
Pak mi pár lidí řeklo no já taky běžel bez jidla :) To mi nepřidalo protože když mi to řikaj lidi kteří to běžely o 40 minut rychleji jak já "copak to nechápou ??" Já taky 40 minut před cílem byl ještě v pohodě :))
Je mi zima fouká studenej vitr začína mrholit .
Otrávenej opouštim zamřížovanej areál a přesouváme se na třídní schuzky. No tam je kosa ještě větší a obsluha vůbec nechápe proč jí tam leze tolik lidí . Je tam víc jak tři lidi takže nestíhaj . :)) Naštěstí jsou tam samí známí a i přes tu zimu jde nálada nahoru. Musím říct že schůzky se nakonec vydařily a konec dobrý všechno dobré.
Doma zjištuji že jsem se oproti loňsku zlepšil o 15 minut takže nakonec to nebylo taky tak nejhorší.
Neděle sotva chodim o běhání se mi může zdát mám natažený šlachy v lejtku.
No co ordinuju odpočinek a uvidíme.
Jen doufám že se dám dohromady na Krušovickej soudej protože jak říkal Bubo polední dva km jsou z kopce a dobíhá se do pivovaru .
A to je přece výzva :))
no pekny!!!! ja teda nastesti zasobena byla, ale na tom 15 mi to stejne nepomohlo... vitr se do me oprel a ja stala na miste.. Gratulace ke zlepseni casu!!!! Krasne ses s tim porval.
OdpovědětVymazatNektery hlasky jsou teda fakt dokonaly :)) Nebrec, mas sadlo :DD A jak Honza poskakoval natesenej v igelitce, to uplne zive vidim :))) Super prispevek a gratulace ke zlepseni!
OdpovědětVymazatMě se nejvíc líbilo, jak jsi mě doběhl a říkal jsi:
OdpovědětVymazatKdyž poběžíš pomalu, tak tě zametou :o)
A co že jsi snídal? A večeřel?
Já hlad ani neměla, snídaně to pokryla, chvíli před startem jsem měla ještě banán, tak příště to koukej vychytat...
No a ještě jednou gratuluji ke zlepšení i k tomu, že jsi doběhl přede mnou. Jako ostatně víc jak 7tis. lidí :o))
:) jsem rad, ze jsme te v hospode rozveselili:)... Aspon vidis, ze mas rezervy... Jinak priste se nevymlouvej na poradatele a vem si sebou tycinku. Houbec Honza byl natesenej. Tys byl tak natesenej a zblaznenej, ze sis tam tu tycinku proste nechal.:) Misto abys to priznal, vymlouvas se na poradatele:).
OdpovědětVymazatNesed doma a jdi behat! Pomalicku to rozbehej, zadny maratony a bude fajn. MSF! 12:)
Diky všem za milé komentáře :)
OdpovědětVymazatZatim neběhám ráno pokus o lehkej (snazil sem se aby to nebyl kulhoklus) klus na autobus a do prace sem zbytek dokulhal :(
Chce to čas :)
MSF
L super popis. Gratuluji k parádnímu zlepšení. Neboj, jednou se vše sejde a to pak bude balzám na duši. Tyhle "vybojovaný" závody tě jen posilují! Jsi dobrej! Jak psala Leona - mě také dostala hláška: "Když poběžíš pomalu, tak tě zametou." Honzu v igelitce jsem sice neviděl, ale dovedu si ho živě představit :-))) Také jsem litoval, že jsem "igelitku" nechal doma a termo folii v batohu :-(( Hlaďák je mrcha. U mě má na každém závodu nad 10km místo v zadní kapsičce kalhot tabletka Carbonex, jako první a někdy i poslední záchrana. Drž se a na Krušovickém soudku na viděnou:-) Tam si sebou na trasu ponesu i pití::-))
OdpovědětVymazat:) nebudu te uz postuchovat.. jednoduse se dej do poradku, at ti to brzo beha.. 12:)
OdpovědětVymazatVtipné shrnutí..až na tu hladovějící fázi.Obdivuhodné, žes to dojel jen na vodu-já bych bez gelu v kapse umřela už na 10.km!:)Ovšem zaujal mi Krušovický soudek..můj skoro rodný kraj.O jaký závod jde? Nemůžu to nikde najít..MSF.Iva
OdpovědětVymazatpro Ivu
OdpovědětVymazathttp://www.soudek.estranky.cz/
Díky! :) i.
Vymazat15 minut zlepseni ... to je dobry ... za tri roky behas jako 12Honza letos ... no kdo by to nebral ;))
OdpovědětVymazat... ale vazne, asi nedelas vsechno zas tak moc spatne, kdyz se zlepsujes, jen je treba vydrzet ... ono to pak uz pujde "samo"!
2 RS diky jo ale asi sem to stejně přehnal pořad nejsou šlachy v pořádku :( a neběhám ale mam pocit, že se to lepší . Jen kdyby to šlo rychlejc:)
OdpovědětVymazat