středa 5. října 2011

Cibule pistole - pistole cibule

Cibule pistole - pistole cibule. Říkam si co mi to připomíná a co to má společné s během. Jasně jde o jeden film . Ale kde vzala ta asociace?
Tak to je celkem jednoduché poslední dobou mě pořad lítá v hlavě jiná asociace a to " Hlava noha - noha hlava " :))
A je to tady :)
Zase jsem to přehnal.
Jak já říkám nejhorší je bejt natěšenej a odpočinutej.
Když jsem naposled psal že mě diky padu na kole už čeká jen běhání než se zahojí prsty na ruce ani sem nečekal jakej to veme obrat .
Nejdřív mala krize to jsem si pěkně odpočinul.
A pak když přisla chut na běhání se do toho nejak moc z ostra pustil.
No jo proč taky ne . Pořád čtu jak nějakej pošuk běhá do práce a z práce (promiň Honzo :))) tak jsem to musel zkusit taky . Teda jen z práce . No jo šlo to parádně . Až jsem skoro zapomněl na to jaké jsem měl problémy s nohou . Hlava - říkala paráda jde to . Noha - jen to svoje, bacha nepřeháněj abys se zase nedivil. Hlava - to je paráda venku je krásně proběhnu se po práci více. Noha - no jak myslíš. Venku je krásně trochu sem to natáhl . Hlava - domu se nák dostaneš to neřeš. Noha - koleda koleda štěpáne.
No a tak sem domu doběhl sice v pohodě ale už byla noha cítit.(a to sem do ničeho nešláp :)  Hlava -no vidíš jaké super to bylo. Noha - jen počkej ty se budeš divit.
No stará dobrá klasika klenba začala bejt zase citit . Říkam dam si pauzu.
Jeden den . Nic.
Druhej den . Kua dyt je to skoro horší.
Třetí den . A sem zase v ........ pip
No co budu povidat už čekám týden kdy noha řekne můžeš protože hlavě už sem dávno nalepil náplast přez hubu, pořad kecala to rozběháš, to se vyléčí samo za pochodu atd.
Přesto musim říct že kilometrově byl minulý měsic velmi dobrý vzhledem ke statistikám. Možná kdybych to tak nepřeháněl byl bych na tom ale lépe.
Ale byla to taková první vlaštovka protože 5 -6 běhu za týden sem  jestě předtim nedaval jen to chce snižit  kilometráž. Nakonec mam pocit že častější tréning i při menší kilometráži bude pro mě učinější než jak jsem to dělal doposud .
Prostě musim se smířit s tím že 2kratši +1delši tydně je pro běhání málo a vede to rychleji ke zranění. A běhat hodinu a víc kvuli hubnutí tak to zase zatím nevydrží noha :(

5 komentářů:

  1. Posuk se ozval:)...
    Nesmis to tak brat. Podzim je kriticke obdobi, vsichni propadaji ruznym krizim, vyhoreni, problemum.. Nejsi v tom sam. Nikdo neni ani super muz ani super zena!!!
    Dulezity je mit odpocinek mezi temi tvymi extempore:) a zvysovat km postupne. Nekdo rika pravidlo 10%, ale proste tak nejak "primerene":) zvysovat. Asi nejtezsi je zabrzdit a zpomalit, kdyz te hlava laka do zrychleni. Vim o cem mluvim. Snaz se postupne a bude dobre. Nelamej to pres koleno a uvidis. Koneckoncu jsi zase moudrejsi, ale fakt to nehon a vydrz. ONO to prijde.
    Zkus zapomenout na nejaky uporny cile a delej to jen tak pro radost. Kdyz to jeden den "boli", tak zkus relaxacni poklus/vyklus, ale fakt relaxaci.. pijanko, mazurka:), par km dalsi den..
    Nerozumim tomu, zeptej se moudrych, ale drzel jsem se techto zasad a bylo dobre. Proste vyhnout se extremum. Nevysilovat a nezvysovat, kdyz jsi v laufu a nepropadat depresim, a odpiskavat to, kdyz to drhne:).
    Klidek.. bude fajn! 12:)

    OdpovědětVymazat
  2. Ahoj,
    1) opravdu moc hezky blog, svezi, ctivy a vtipny.
    2) omlouvam se jestli nesu drivi do lesa, ale mozna, ze jako clovek co s 90 kg a plochejma nohama (ze me na vojnu vzit nechteli) dokaze zdolavat maratonske ci delsi vzdalenosti pomerne bez problemu, bych chtel nabidnout par svych zkusenosti s klenbou - neb se me natrapila az to hezke nebylo.
    Pro mne platila dve reseni - rychle a ucinne, ale relativne kratkodobe, a az mnohem pozdeji pomale, na ktere jsem se nadrel, ale funguje vicemene naporad. Pro Vas by asi bylo lepsi v tuhle chvili to rychle - me vzdy pomohly nove boty a ortopedicke vlozky. Boty vzdy s co nejvetsi vystuzi klenby a relativne malo obnosene. Do toho ortopedicka vlozka, nemusela byt nutne na miru, stacila takova ta genericka ALE s TVRDOU vyztuzi. Prvni tri ctyri behaci dny to boli jako prase, ale pak se to srovna. Dobre je to podporit cvicenim. Idealni je treba u televize dat si na zem rucnik, a snazit se ho sbirat ze zeme prstama od te bolave nohy. Dvacetkrat, tricetkrat ... kdykoliv to jde, kdykoliv si clovek vzpomene. Po peti dnech to u mne odeznivalo (ale dny c. 2 a 3) byly fakt strasne. Bohuzel staci relativne lehci obnoseni bot a problemy s klenbou se vraci, rozhodne se neda pouzit "cela" zivotnost jako kdyz je klenba uplne OK.
    Samozrejme je mozne ze mate problemy jineho razu nez jsem mel ja, ale tak jak to popisujete v blogu to zni pomerne podobne.

    S pozdravem
    Shadow

    OdpovědětVymazat
  3. 2 12 Diky Honzo :) Ted jsem si stanovil jedinný cíl a to behat tak abych vyléčil nohu a pripravil ji na další běhání vše ostatní běhačské jde stranou

    2 RS zrovna na tvuj blog jsem nedavno narazil :) budu si ho muset nastudovat od zacatku :) Diky za rady a asi na nich neco bude vložku sem vyměnil taky se mi behalo lepe a boty asi budu muset taky. Posilovani nohy se snažim ale dokud nebude nejhuř budu to flakat a flakat :(
    Jo přiště mi nevykej z toho mě brněj uši :))

    tak at vam to běhá

    OdpovědětVymazat
  4. A jaka je ta pomala a vydrena metoda :)) ??

    OdpovědětVymazat
  5. Ja jsem cely zivot behal v tech vystlanejch a opancerovanejch botach s temer zelezobetonovou vyztuhou klenby a k tomu jeste vlozky na miru. Na silnici to funguje paradne. Ale v terenu, po pisku a kameni to moc dobre nejde, pripadal jsem si jako auto s hranatyma kolama. Clovek uplne ztrati cit pro stezku, zakopava, podkluzuje. A tak jsem zacal trochu ztencovat podrazky a behat v mekcich botach, kupodivu se po kamenech beha mnohem lip, a nebojim se to ani z kopce rozbalit co to da ... coz bych si v "klasickech" botach nikdy nedovolil. A pak asi hodne pomohou kopce, kdy clovek soustavne stoupa i desitky minut aniz by se vubec mohl patou dotknout zeme. Priznavam, ze to byla z me strany spise z nouze ctnost, nez nejaky kalkul jak si opravit platfus. Ale uz skoro dva roky to funguje. Poprve od detstvi mohu bezbolestne nosit i vietnamky, do prace chodim v botach uplne bez vlozek, a beham v tenouckych CrossLitech od La Sportivy. Loni na podzim jsem v nich vydrzel nejdele dve hodiny. Jeste na jare jsem pri zavodech musel po 5-6ti hodinach prezouval do neceho polstrovaneho, ale dnes nemam problem vydrzet treba i celych 12-13 hodin az docile. Princip je vlastne stejny jako chodit bos po kamenech, takze nejde o zadny prevratny objev. Spise jsem ale prekvapen ze i pro cloveka ktery pres dvacet let zil v domeni ze ploche nohy jsou na dosmrti, a podle toho se zaridil, neni pozde na zmenu. Cim mene asfaltu, tim lepe. Navic bezecky je to pak uplne o necem jinem, i pres to, ze podle zaktualizovanych mereni si stale drzim svou uzitecnou hmotnost na urovni 90kg.

    OdpovědětVymazat