sobota 12. listopadu 2011

Piditrajlik

Vůbec jsem o tom nechtěl psát ale když jsem se dověděl , že se Honza chystá na karlštejn v době kdy já už jsem tam zrovna byl tak mi to nedalo.
Tak plán na sobotu byl docela jasnej  udělám si nějakou delší procházku aby jsem natočil nějaké hodiny a nohy si na ten delší čas taky začaly zvykat :)
Můj poslední šílenej nápad byl že bych možná zkusil v rámci pražské stovky tu noční padesátku . Teď už vim že  i to je naprostá šílenost alespoň pro mě.
Takže když šlo o volbu trasy byla jasná naplánoval sem si půlku té padesátky druhou dám přiště :)
Ráno se mi moc nechtělo ale nakonec jsem dohledal věci batůžek a vyrazil vláčkem do berouna.
Ranní mlha a jinovatka byla v Berouně o trošku horší než v Praze. Trasa vedla přez Sv. Ján pod Skalou (fakt nádherné místo snad lepší jak karlštejn) dále na Karlštejn Zadní třebáň a obklikou na řevnice tam jsem chtěl  končit.
Počasí bylo jak ze žurnálu a stejně ten podzimní les. Trošku naivně jsem si myslel že občas popoběhnu ale hned první kopečky mě usměrnily a ukázaly jaká jsem troska :))
Svižné tempo mi nahodilo tepovku a v kopcích už litala stejně jako při běhu vůbec nechápu jak bych to mohl běžet nahoru :))
No dorazil jsem do Sv. Jána pod skalou trasa vedla s malou zacházkou na vyhlidku ke kříži .

Už ten nápis na značce hovořil jasně  ( strmé stoupání ) o to horší to bylo v reálu . Mokré kořeny jinovatka k tomu navic pridali i nějaký ten adrenalin no představil sem si  že bych to šel v noci a bylo mi jasné že je to o zinkovou rakev :)) Ani nevim co bylo horší jestli plíce a teměř maximalka tepovka nebo ty lejtka které byly jak z olova :)) A to se dá běžet ??? :)) Nakonec každej kopec má konec i tenhle takže jsem se nakonec doplazil ke kříži :))
Ten pohled stál nakonec za to škoda že neumíme lítat :))
Odměnil jsem se pulkou tatranky (ví jsem si nezasloužil) :)) Ale tohle je jen začátek takže se moc nezdržovat a jde se dál . Sestup byl snad ještě nebezpečnější než výstup :)
Cesta vede dál na Karlštejn  takže do kopce z kopce (tady sem i popobíhal co to šlo)
Teda spíš nešlo takže jen dolu z kopce abych nevystidl a udržel tepovčičku :))
Ten terén ale nebyl pořád tak idilickej přišly bubovické vodopády a lezeni po čtyřech

Tohle si fakt na sněhu neumím představit :)
Minul jsem Kubrichtovu boudu všiml si správné odbočky na karlštejna  a stejně jako kdysi povozy stavěli u královi studně tak i já jsem si nemohl zastávečku odpustit . Cesta vede dál do kopce funim jak mašina ale chválim nohy zatím držej .
Naštěstí  se za chvíly v dálce objevila stěcha  karlštejna ale otrava kyslikem mi asi zatemnila mozek takže jsem ani nefotil :(
Nakonec jsem se po červené dostal až na Kalštejn docela málo turistů asi je na ně už zima :)
Cesta už dál na třebáň nebyla tak kopcovatá takže paráda
V Třebáni byla jedna malá slabší chvilka že bych to už zabalil a jel domu ale nakonec si říkám nebud měkej a šel sem dál.
Vylezl jsem nad Třebáň slunce se již blížilo k obzoru takže když jsem narazil na silnici do řevnic tak jsem vyměk v duchu se vymluvil že nemám čelovku a kdybych to zatměl nebylo by to ono a jelikož to bylo z kopce doklusal jsem do řevnic . Když se daří tak se daří  přijdu na nádraží koupim listek a dobíhám vlak prostě bez čekání super synchro :))
Ve vlaku se nožičky trošku rozležely takže na smíchově už skoro pajdám asi mi natekl pravej nárt a ted pobolívá :) klenba si tak 2x tukla ale jinak byla pohoda . Nakonec doma koukám naprosto směšná vzdálenost 23,5km 4:20hodiny v nohách (fakt děsně pomalej) 1250 nastoupanejch a naklesanejch metrů.
Ale už se  těšim že to příště natáhnu a hlavně nepodcenim to že si nevemu čelovku :)
A možná i víc poběžim :)

5 komentářů:

  1. pekny! hlavne, ze sis to uzil... tamni cestu mam zatim zamknutou jen na kole, ale snad pristi rok dam i behaci :-))

    OdpovědětVymazat
  2. Nadhera parada!!! Moc hezky fotky.
    U me snad vetsi cast prace udelana, i doma nejake resty, takze pristi vikendy volno:).. Proste inspitativni namet! Moc diky za vzpruhu! Behani zdar! 12:)

    OdpovědětVymazat
  3. Hele, dej si bacha! Takhle to zacina! ... az to "pujdes" podruhy tak najednou zjistis ze vetsinu bezis :). Co se tyce behani kopcu tak dle meho je trik v tom "se nebat" a HLAVNE v delani co nejkratsich kroku. Trochu se zvysi kadence, ale ne o moc. Clovek ma pocit ze stoji na miste, ale samozrejme se sune nahoru, trpelivost je strasne dulezita. Pri tempu 12-15min/km si clovek jako bezec moc nepripada. Casto by tak bylo rychlejsi "jit" nez bezet, ale to si cim dal vic myslim ze je velka chyba i v delsich ultra. Osobne mi prijde ze behani kopcu sice vycerpava, ale jaksi "obnovitelne". Na kopci jsem sice hotovej, ale po chvilce se energie do nohou doplni. Kdyz jdu pesky (a samozrejme se snazim pomerne svizne) tak je tep treba klidnejsi a obecne se nevycerpam tolik, ale ta unava v nohach uz zustane a casem se nascita. Rozdil je presne v dynamice pohybu. Pro dalsi svoje ultra se proto cilene budu snazit behat uplne vsechno, i kdyz "lidove moudro" pravi "zasadne nebehat kopce kdyz nevidim na vrchol". No nic, treba tema na ozkouseni a popremysleni az zase "pujdes" na Karlstejn :)

    OdpovědětVymazat
  4. 2 Blondyna to maš muj obdiv na kole si některá mista neumim představit :))
    2 12 koukám že nám zase nepřeje počasí smog je ale jen dole takže musime do kopců :) Jo koukal sem a Silva měla výrazně nižší převíšení (ta pulka)a to sem myslel že tam byly kopce.
    2 Running Shadow Tyhle skušenosti jsou k nezaplacení :) Super si mě naladil ale cesta je daleká :)
    Díky všem :)

    OdpovědětVymazat
  5. Krásný výlet do krásných míst :-) Fotky se ti také povedly. Dej se do kupy a hurá na další procházko-proběžku :-)

    OdpovědětVymazat