Když se člověk rozhodne, že si udělá nějakou radost nemusí to být zas tak jednoduché.
Zvláště když se rozhodne si něco koupit.
Tak jak jsem se namotivoval na běh tak to samozdřejmě spolu roztáčí i nápady na nákup vybavení . Né že bych neměl v čem běhat ale nějaké kilometry už v těch botách mám. Tak jsem se začal rozhlížet kolem sebe a přemýšlet, že si pořídím druhé boty do terénu. Ty první Saucony se docela osvědčily všechno jsem v nich odběhal a byly bez problémů ale i ony už překročily svou 1000covku kilometrů a tak je na čase jim pořídit kamarádky.
Jenže vyber si když je tolik značek. Přemýšlím o mizuno možná ty nové saucony ani asicsy bych nezavrhoval také dost lidí básní o inov-8 no jediný co mě moc nelaká je salomon.
Nedá se nic dělat pokud si chci něco pořídit na svojí malou nohu musím do nějakého obchodu a vyzkoušet si to . Jenže kde vemu obchod kde maj všechny značky a i v mé velikosti.
Prdlačky nic takového neexistuje, každý je někým vázán a proto jinou značku třeba nebere. A Velikost to je kapitola sama pro sebe.
První volba padá na runshop mám to kousek od baraku tak to vemu při ceste domu . Uff tak ona je to trošku vydejna internetového obchodu sice už sem tam něco koupil ale výběr v mé velikosti téměř nulový a obsluha řekněme přiměřená . V tomto případě je to ztráta času :((
Druhé kolo říkám zkusim konečně ten novej obchod triexportu na floře. Musim říct příjemné překvapení. Obsluha super výběr mých velikosti je výrazně větší. Nakonec i test víc značek ale nějak mě ty boty neseděj i mizuna maj nějakou bouli na podrážce fakt divný. Nakonec mi přináší na zkoušku i nějaké závodní salomony . Trošku šok po tom co už jsem kdysi a jinde zkoušel fakt bačkora a seděj užasně . Jsou ve slevě a cena je na hranici přiměřenosti . Jen škoda že vypadaj že asi moc nevydržej. No nakonec zase nic nekupuju a chystám třetí kolo. Na netu zjištuju že životnost tech salomonu odhadují na 400mil no za ty prachy docela málo a nejsem zavodnik. Škoda ale seděly pekně fakt jsem nečekal.
Kolo třetí a poslední jsem šel do trailpointu se podivat a vyzkoušet nějaké inovy. Evžen mě slíbil že bude co zkoušet já mu na oplátku slíbil že pokud nebude co zkoušet sežeru sáře všechny žížaly a ona ho uklove hlady.:))
Evžen mě nanosil asi 5 typů bot zkouším chvílemi pořád mám pocit že jsou to lepší kopačky ale když o tom všichni tak básní :))) Nakonec přináši že skladu takové pěkné modré 268ky protože ty zeleny co vypadaly stejne neměl v mé velikosti . Řikájm super tahle barva se mi libí víc. On že prej sou to sice dámské ale že je to jedno . Teď se přidal do toho jeho šéf a že prej to není tak uplně pravda že jsou prej jen víc odpružené (což ostatně byla pravda) no nakonec je beru a spokojen se svojí novou MAMURAU jdu domu.
Ještě dneska je musím proběhnout ale ještě před tím sedám k internetu a lovím informace co jsem si to vlastně koupil. Koukám a nestačím se divit na orig stránkách se dočítám že je to postavená bota na dámském kopytu specialně pro ženy LOL. Jdu hloubš a zjišťuji že rozdíl je v menší patě . Znova zkouším boty zda není ta pata těsná červík vrtá. No vypadá to že není prostě jsou akorát . Ale červ tam je mrcha.
Trochu jsem v rozpacích, že ani profesionálové nebyly schopni mě to vysvětlit případně mě na to upozornit .
No co bota sedí po hodině běhu je bez problémů barva se mi líbí jen ten červ tam zůstal :(
Naštěstí jeden známej říká to neřeš na červa neběháš :)))
Ale stejně jsem nebyl ušetřen. Pavlík jako správný horolozec mě samozdřejmě neušetřil (ani já ho občas nešetřím) A hned jak se to dozvěděl že mám nové boty říká "Hele běháš jako ženská (pomalu) tak sis koupil ženský boty :)))"
Já na to jen tak to už jsem druhej do dvojky jeden běhá s duší ženy a já v jejích botách :))
Tak uvidíme první větší test je čeká v Krkonoších na poloviční Horské výzvě na kterou jdu s dcerou.
Ta když ty boty viděla tak říká super ty sou pro mě :))
A já na to ani náhodou, na to zapomeň :)
.jpg)

Ale v tom případě to není mamura, ale mažura ;o))
OdpovědětVymazatAť ti to běhá..
I ty brute .))
OdpovědětVymazat:oDDDD
OdpovědětVymazatL s tím, že jsou to dámské boty si vůbec hlavu nedělej. Moje Supernovy Glide 2 jsou oboje dámské a naběhal jsem v nich dohromady skoro 3000km :-)) Pokud ti sedí na noze, nikde nedřou, netlačí a hlavně v nich nemáš při běhu nějaký nepříjemný pocit, tak je to OK. Jinak si myslím, že Michal toho ví o botách, které prodává opravdu hodně (nenašel jsem nikoho - mimo kluků v Triexpertu v Brně, že by měl takové vědomosti o produktech v jeho obchodě) Pavla jako bych slyšel :-)))) prostě ti tvé krásné botky záviděl :-))))))) MSF a hodně pohody na Horské výzvě!
OdpovědětVymazatDiky bubo vypadá to že jsi mého červa totálně rozšláp :)) díky :)
VymazatMyslim, ze se timnhle budes jeste lepe vyjimat v modro-ruzovem oddilu, jako spojovaci clanek.. Muz s dusi ditete:), behajici v zenskych botach..:)
OdpovědětVymazatTo zni jako indianske jmeno..
Bubo ma pravdu.. Ostatni zavidi..:)
Kdyz ti boty sedi, tak ti sedi, kdyz se ti v nich hezky beha, tak to neres.. kdyby na nich bylo napsano, ze jsou pro mamuta, jsou pro tebe..
Takze behu zdar! 12, dusi zena:)
Chlapci já vás nemít :))) Díky
VymazatCervika nech Sare, at ma co klovat. Ty boty jsou krasny!
OdpovědětVymazatJo tak konečně chápu on to byl od Evžena záměr aby měla Sára krmení tak to jo :))
VymazatCheche ... vždycky, když se vydám na nákup nového vybavení, tak mě pak obsluha upozorňuje, že jsem si vybral dámský model :-)
OdpovědětVymazatKdyž ty ženský to mají hezčí a sladěnější ;-)
taky mi často prodavačky řikaj ale panské máte naproti .))
VymazatZ druhé strany barikády: mě posílají do dámského.nenechám se zviklat. pánové mají takové krásné barvy, ani náznak růžové nebo fialové. krása :)
VymazatKrááá. Prosím VŠECHNY červíky ke mě do polívky !!! I ty rozšlápnutý.
OdpovědětVymazatKrá. Sára
Jasně máš je u mě vybralas mě krá krá krásný boty :))
VymazatJežiš tak ty ti docela závidím. Jsou kráááásný. K těm by se hodil ten Hozův modrej šátek!
OdpovědětVymazat